مانی رسانه ManiMedia

آلمان به دلایل امنیتی از پذیرش شماری از مهاجران خودداری می کند

به گزارش سرویس پناهندگی و مهاجران مانی رسانه-مقام های امنیتی آلمان با پذیرش مهاجرانی که در برابر سواحل مالتا یا ایتالیا از خطر غرق شدن نجات یافته اند، به گونه فزاینده مخالفت می‌کنند. این بخشی از پاسخ حکومت آلمان فدرال به سوال جناح پارلمانی حزب چپ ها بوده که نسخه ای از آن به دست گروه رسانه ای فونکه رسیده است.

مهاجر نیوز افزود: مقام های مسئول آلمانی از اواخر اپریل تا ماه اکتوبر سال جاری، در جریان ۳۲۳ بار کنترول، از ۴۷ مورد نگرانی امنیتی سخن گفته اند. برخی از این پناهجویان از کشورهای سودان، چاد، سینیگال، غنا، مراکش و لیبیا به اروپا آمده بودند. این در حالی است که بین ماه مارچ سال ۲۰۱۸ و اپریل سال ۲۰۱۹، طی ۳۲۴ مورد بررسی امنیتی، فقط در ۱۰ مورد نگرانی امنیتی اعلام شده بود.

به گزارش وزارت داخله آلمان فدرال، بررسی امنیتی «الزامی است و پیش شرط دانسته می‌شود برای پذیرش پناهجویان و رسیدگی به درخواست های پناهندگی آن ها.» مسئولیت کنترول های امنیتی و مصاحبه با پناهجویان در مالتا و ایتالیا به عهده استخبارات داخلی آلمان فدرال است.به گزارش این روزنامه، حکومت آلمان فدرال در مورد دلایل افزایش قابل توجه پناهجویانی که اداره استخبارات از پذیرش آن ها خودداری می‌کند،  از ارائه جزئیات خودداری می‌نماید.

براساس تحقیقات این روزنامه، ماموران امنیتی و پولیس می‌خواهند بدانند که آیا احتمال جاسوسی یا افراط گرایی در مورد برخی از این پناهجویان وجود دارد یا خیر. افزون بر این باید امکان تشخیص هویت مهاجران نیز وجود داشته باشد.حکومت آلمان فدرال پیمان دابلین را یکی از دلایلی می‌داند که بر اساس آن، بخش استخبارات داخلی آلمان فدرال به ماموریت گماشته می‌شوند. در این پیمان، مسئولیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مورد رسیدگی به درخواست های پناهندگی تنظیم شده است.

بربنیاد گزارش این روزنامه، مصاحبه با پناهجویان در کمپ های پذیرش مالتا و ایتالیا انجام می‌شود و درمورد هر فرد مهاجر سه تا چهار ساعت همراه با وقفه به طول می انجامد.گوکای اکبولوت، نماینده حزب چپ ها در پارلمان آلمان فدرال یا (بوندستاگ) می‌گوید: «استفاده از استخبارات داخلی آلمان فدرال در خارج از کشور، در مغایرت با سیستم قرار دارد.» اکبولوت معتقد است که از این سازمان «فقط باید در آلمان استفاده شود» و انجام ماموریت در خارج از کشور «فقط در موارد کاملا استثنایی امکان پذیر است.» به طور مثال «در صورتی که نظم آزادی خواهانه دموکراتیک یا موجودیت یا امنیت کشور به خطر افتاده باشد.» اما به گفته اکبولوت، «این شرایط در مورد مهاجرانی که از خطر غرق شدن نجات داده شده اند، وجود ندارد.»