مانی رسانه ManiMedia

«آرزو» در فستیوال هوف آلمان

به گزارش سرویس سینما و تئاتر مانی رسانه- فیلم کوتاه «آرزو» ساخته علیرضا قاسمی و علیرضا اسفندیارنژاد اولین حضور بین‌المللی خود را در فستیوال هوف آلمان تجربه می‌کند.

پنجاه و سومین دوره جشنواره بین المللی فیلم هوف/ Hof international Film Festival امسال میزبان فیلم کوتاه آرزو ساخته علیرضا قاسمی و علیرضا اسفندیارنژاد به نمایندگی از ایران است. فیلم کوتاه آرزو که به تازگی آخرین مراحل پس‌تولید خود را در کشورآلمان به اتمام رسانده است، محصول مشترک شبکه‌ های آرت/ ARTE و اس دبلیو آر  SWR  است.

جشنواره هوف در سال ۱۹۶۷ تاسیس شده است و مهم‌ترین رویداد سینمایی آلمان پس از فستیوال فیلم برلین به حساب می‌آید. این جشنواره امسال ۲۲ تا ۲۷ اکتبر (۳۰ مهر تا ۷ آبان) در شهر هوف ایالت شمال شرقی باواریای آلمان برگزار می شود.

فیلمسازانی نظیر جیم جارموش، وین وندرس، مارین اده، پیتر جکسون، ورنر هرتسوگ، تام تیکور و کارولین لینک تنها معدود نام‌های بزرگی هستند که نخستین حضور بین‌المللی خود را در این جشنواره تجربه کرده‌اند. این رخداد سینمایی محفل فیلم‌های مستقل، متفاوت و سکویی برای کشف فیمسازان جوان است.

قاسمی و اسفندیارنژاد هر دو دانش آموخته رشته سینما از دانشگاه هنر تهران هستند که پیشتر با فیلم‌های وقت نهار، ساقی، بهتر از نیل ارمسترانگ و میانبر موفقیت‌های ملی و بین‌المللی بسیاری را کسب کرده‌اند. این دومین همکاری این دو فیلمساز در مقام نویسنده و کارگردان بعد از فیلم  کوتاه میانبر است.

فیلم کوتاه آرزو پیشتر (۱۰ مهر/دوم اکتبر)، اولین اکران خود را در سینماتک فرانسه تجربه کرده است. همچنین در خلاصه فیلم آمده است: «آرزو نمی‌خواهد از مادرش جدا شود.»

ایرنا در ادامه افزود:مونا پیرزاد، اولگ تیخومیروف، بابت وینتر، مارتین لودینگ و سابین ویتونر بازیگران خارجی و داخلی این فیلم کوتاه هستند.