مانی رسانه ManiMedia

آخرین گزارش از قیمت طلا و دلار در بازار جهانی

به گزارش سرویس بین الملل مانی رسانه-قیمت هر اونس طلا امروز در بازارهای جهانی به ۱۵۸۲ دلار و ۷۸ سنت رسید.

رویترز افزود: قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۸ درصد افزایش به ۱۵۸۲ دلار و ۷۸ سنت رسید. دیروز قیمت طلا به دلیل تقویت ارزش دلار شاهد افت ۳.۱ درصدی بود. قیمت طلا در بازار آمریکا هم امروز به ۱۵۹۶ دلار و ۵۰ سنت رسید.مارگارت یانگ یان، تحلیلگر موسسه سی ام سی مارکتس گفت:احتمالا سرمایه گذاران در حال سرازیر شدن به سمت بازار طلا به منظور سرمایه گذاری امن هستند. اظهارات ترامپ مبنی بر به اوج رسیدن کرونا در آمریکا در طی ۲ هفته آینده عامل تقویت قیمت طلا بوده است.

وی افزود: تاثیرات انبساطی شدن سیاست پولی و تزریق تریلیون‌ها دلار نقدینگی به اقتصاد جهانی بدان معناست که بازار مملو از نقدینگی است و در ماه‌های اخیر شاهد سرازیر شدن مقادیر زیادی پول کاغذی خواهیم بود و با توجه به عرضه محدود طلای فیزیکی بدون شک این مسئله موجب تقویت قیمت طلا خواهد شد.در جریان معاملات چهارشنبه، برخی از ارزهای مختلف در برابر دلار در موقعیت صعودی قرار گرفتند و دلار به عقب رانده شد. تقریبا تمام اروپا در نتیجه گسترش شیوع کرونا به حال تعطیلی درآمده که وضعیت در ایتالیا، هشتمین اقتصاد بزرگ جهان و اسپانیا، پنجمین اقتصاد بزرگ اروپا از همه وخیم‌تر است. دولت ایتالیا قرنطینه سراسری را به مدت چهار ماه دیگر تمدید و از جریمه ۳۰۰۰ دلاری خاطیان خبر داده است. اسپانیا از کشورهای عضو ناتو درخواست کمک کرده است.در فرانسه نیز دولت از تمدید قرنطینه سراسری و جریمه سنگین ناقضان قرنطینه خبر داد.

در آمریکا، دولت این کشور از در نظر گرفتن یک بسته حمایتی دو تریلیون دلاری و اهدای ۳۰۰۰ دلار به هر خانواده خبر داده است. فدرال رزرو که پیشتر نرخ بهره را در اقدامی بی سابقه یک درصد کاهش داده و به محدوده ۰.۲۵ درصدی تا صفر درصدی رسانده بود، از آغاز عملیات جدید خرید اوراق قرضه به میزان نامحدود خبر داد. بسیاری از بانک‌های مرکزی دیگر نیز در سراسر جهان دست به اقدام مشابه زده‌اند. .تحلیل گران بانک استاندارد چارترد در گزارشی نوشتند: رفتار بازارها به جای تمرکز سنتی بر روی بازدهی دارایی‌ها اکنون متوجه توزیع ریسک شده است و این مساله ممکن است در صورت وخیم‌تر شدن شرایط، کار را برای دلار برای حفظ موضع خود در برابر ارزهای امن دشوار سازد.

شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ریزش ۰.۲۹ درصدی نسبت به روز قبل و در سطح ۹۹.۳۹۰ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس معادل ۱.۰۳۸۸ دلار اعلام شد.در تازه‌ترین دور از معاملات، پوند با صعود ۰.۱۳ درصدی نسبت به روز قبل خود و به ازای ۱.۲۳۵۴ دلار مبادله شد. یورو ۰.۰۷ درصد پایین رفت و با باقی ماندن در کانال ۱.۰۹ به ۱.۰۹۹ دلار رسید. همچنین نرخ برابری هر دلار آمریکا معادل ۱.۴۱۷ دلار کانادا اعلام شد. در برابر همتای سنگاپوری، هر دلار به ازای ۱.۴۳۱۱ دلار سنگاپور مبادله شد.در معاملات بازارهای ارزی جهانی، همچنین هر دلار با ۰.۸۱ درصد کاهش به ۱۰۷.۴۴۷ ین رسید. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا به ازای ۱.۶۴۴۷ دلار مبادله شد. همچنین نرخ برابری دلار معادل ۷.۰۹۵ یوان چین اعلام شد.